Trzy wygrane mecze i jedna przegrana zdecydowały o wicemistrzostwie drużyny piłkarzy ręcznych Szkoły przy zaporze w Dębem w tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu legionowskiego. W mistrzowskim turnieju rozegranym 16 marca br. w hali PZSP w Serocku najlepszym zespołem została reprezentacja Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie z rewelacyjnie broniącym Kacprem Wyrozębskim w swym składzie. Podopieczni trener Anny Stefanowskiej zanotowali komplet wygranych i byli bezsprzecznie dominatorami tej batalii. Za ich plecami toczyła się wyrównana walka o drugą lokatę, z której obronną ręką wyszli licealiści z LO Komornica.

W tej rywalizacji w Serocku zagrało 5 drużyn (zabrakło Liceum Salezjańskiego), grających systemem „każdy z każdym”. Z uwagi na małe wymiary hali w Serocku drużyny występowały w składach 6-osobowych.

Skład LO Komornica: Sebastian Wrzochol – Piotr Przybyłowski, Konrad Markowski, Maciej Pietrzak, Patryk Nowakowski, Jakub Misztal. Opiekun zespołu – Magdalena Wasik.

Wyniki LO Komornica: PZSP Serock 4-4; PZSP Legionowo /Targowa/ 10-5; LO „Konopnicka” 4-12; II LO Legionowo 9-6.

Klasyfikacja:

1.    LO „Konopnicka” (Anna Stefanowska)

2.    LO Komornica (Magdalena Wasik)

3.    II LO Legionowo (Andrzej Domaszewicz)

4.    PZSP Serock (Marek Szajda, Bartosz Lipko)

5.    PZSP Legionowo (Mariusz Szłoda)

Add a comment

Ledwie kilkanaście osób (nie licząc nauczycieli i uczniów LO Komornica) uczestniczyło w inauguracyjnym Dniu Otwartych Zajęć zorganizowanym w Szkole przy Nasielskiej 7. Interesująca prezentacja oferty edukacyjnej w roku szkolnym 2018/2019 w połączeniu z dynamicznymi pokazami w wykonaniu licealistów, wywołała niestety tylko niewielkie zainteresowanie rodziców i potencjalnych uczniów Szkoły przy zaporze w Dębem. Niemniej organizatorzy marcowego (14.03) spotkania liczą, że następnym razem (11 kwietnia, godz. 17)  przybędzie tu znacznie więcej osób, chcących lepiej poznać dzisiejsze LO Komornica. – Być może jest jeszcze zbyt wcześnie dla rodziców i gimnazjalistów z klas III, na wstępne decyzje odnośnie wyboru kolejnej Szkoły – zastanawiała się wicedyrektor Anna Sołodko, która pod nieobecność kontuzjowanego dyrektora Krzysztofa Roszaka, prowadziła tę prezentację.

 W nowym roku szkolnym w LO Komornica – wzorem lat poprzednich - planuje się utworzenie tzw. klas mundurowych (wojskowej, policyjnej i służb specjalnych). I od rezultatu tegorocznego naboru zależy ile nowych oddziałów licealnych zostanie tu utworzonych. W tym roku także - po raz kolejny z oferty edukacyjnej Szkoły znikło Technikum. Widocznie wcześniejsze niepowodzenia w ogłaszaniu naborów do Technikum – jakby zniechęciły Dyrekcję do dalszego penetrowania w tej dziedzinie.

Pierwszy Dzień Otwartych Zajęć w LO Komornica był połączeniem interesującej prezentacji i dynamicznych pokazów. W rolę zachęcających do podjęcia nauki w tutejszych klasach licealnych wcielili się nauczyciele: Anna Sołodko, Adam Bednarz i Marek Bogusz. Do zamieszkania w internacie namawiała Anna Galant. Całość tych wystąpień dopełniły uczniowskie pokazy samoobrony, ćwiczone pod kierunkiem Magdaleny Kozłowskiej oraz krótki popis żołnierskiej musztry pod nadzorem pułkownika Adama Bednarza.

A na koniec wszyscy bez wyjątku mogli skosztować żołnierskiej grochówki serwowanej z kuchni polowej, której inne Szkoły mogą tylko pozazdrościć...

Add a comment

Rozpoczęcie działań w celu wykonania remontu wjazdu na teren szkolny z drogi wojewódzkiej to nasza kolejna inicjatywa z cyklu poprawy wizerunku Szkoły przy zaporze w Dębem. Planowany na 16 czerwca br. VI Zjazd Absolwentów tej Szkoły byłby ku temu wspaniałą okazją, a hasło: „Wjazd na Zjazd…” może być doskonałym „light motivem” realizacji tej inicjatywy.

Działanie to stanowi pierwszy etap umożliwiający przeprowadzenie remontu tego wjazdu, którego koszt oszacowany został przez jedną z firm specjalistycznych na ok. 30 tys. zł. Oczywiście nie naszą rolą jest finansowanie tego typu przedsięwzięć, ale wnioskowanie o podjęcie  tego zadania przez organ prowadzący szkołę, tj. Gminę Wieliszew. Ponieważ wiele spektakularnych działań materialnych wiąże się z reguły z innymi spektakularnymi zdarzeniami sfery niematerialnej, proponujemy realizację tego zadania z okazji 55-lecia Szkoły przy Zaporze i związanym z tym kolejnym, VI Zjazdem Absolwentów.

Przypomnijmy, że w Kwartalniku nr 6 z dnia 6 września 2015r. pytaliśmy  „Kto „odsłoni” Szkołę przy Zaporze w Dębem?”, sugerując, że oświatowy public relations coraz bardziej wpływa na wybory dróg kształcenia przez młodzież szkolną. Obiecaliśmy wówczas, że dokona tego Towarzystwo Przyjaciół Szkoły przy Zaporze w Dębem i konsekwentnie z zadania wywiązaliśmy się zgodnie z obietnicą. W tym zakresie udało się nam spowodować wycięcie koszmarnych topól w obrębie tego zjazdu, zagrażających życiu i zdrowiu uczniów.

Liczymy na realizację tej „przedzjazdowej” inwestycji, bowiem korzyści z tego tytułu są wielorakie, a głównie będzie to kolejny krok na drodze „wyjścia z cienia lub, jak kto woli, z  tzw. zaściankowości”.

A przy tej okazji warto było by pokusić się o wymianę chylących się ku upadkowi lamp wzdłuż drogi wojewódzkiej właśnie na odcinku przed- i za wjazdem do „Szkoły przy Zaporze w Dębem”. 

 

Add a comment

Już tylko niewiele ponad trzy miesiące dzielą nas od 16 czerwca 2018 r. – daty rozpoczęcia VI Zjazdu Absolwentów Szkoły przy zaporze w Dębem. Komitet Zjazdowy obchodów 55.lecia istnienia Szkoły pod przewodnictwem Kamili Kwiatkowskiej – nauczycielki języka polskiego, ostatecznie ustalił termin odbycia tej wyczekiwanej imprezy.

Zarządzeniem Dyrektora Krzysztofa Roszaka w składzie tego Komitetu znajdują się ponadto: Iwona Jarmusik, Adam Bednarz, Marcin Gągolewski (nauczyciele); Weronika Dzięgielewska – kierownik referatu promocji UG Wieliszew (przedstawiciel organu prowadzącego); Jerzy Wilczyński, Andrzej Gronek (Towarzystwo Przyjaciół Szkoły przy zaporze w Dębem).

Na swym pierwszym posiedzeniu Komitet  wstępnie ustalił, że 16 czerwca od godz.13. będzie można rejestrować swoje przybycie w punktach informacyjnych rozmieszczonych w pobliżu budynku dawnego TGW Dębe, a godzinę później rozpocznie się cześć oficjalna VI Zjazdu.

Pozostała część programu Obchodów 55.lecia Szkoły będzie opracowana w trakcie kolejnych spotkań Komitetu. Mamy przekonanie, że najdalej za miesiąc (z okładem) będzie opracowany szczegółowy program VI Zjazdu i podany do publicznej wiadomości, a także koszt uczestnictwa w tej okolicznościowej Feście.

Do zobaczenia!

Add a comment

Siatkarze ze Szkoły przy zaporze w Dębem po raz czwarty z rzędu zostali mistrzami powiatu legionowskiego szkół licealnych. W meczu finałowym licealiści z LO Komornica wygrali po tie-breaku z Liceum Salezjańskim 2-1. Trzecią lokatę wywalczyła drużyna gospodarza dzisiejszych (1 marca 2018) zawodów.  W tegorocznej rywalizacji toczonej na dwóch boiskach w sali Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie wzięło udział 6 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Nieoczekiwanym zwycięzcą grupy A został team Liceum Salezjańskiego, który zanotował dwie wygrane; z PZSP Legionowo 2-0 i  LO Konopnicka 2-1.

W grupie B zdecydowanie dominowali prowadzeni przez trenera Włodzimierza Matejewskiego uczniowie z ulicy Nasielskiej, który w tym turnieju zastępował kontuzjowanego twórcę tego zespołu Krzysztofa Roszaka. Obrońcy tytułu i główni kandydaci do ponownego sięgnięcia po puchar za mistrzostwo nie zawiedli. Faworyci turnieju, w fazie grupowej odnieśli dwa łatwe zwycięstwa po 2-0; z PZSP Serock i II LO Legionowo, które dały ekipie LO Komornica awans do finału.

Mecz finałowy dostarczył wielu emocji. W pierwszym secie siatkarze z dawnego TGW Dębe zagrali dość nerwowo. Aż 10 zepsutych zagrywek ułatwiło rywalom z Liceum Salezjańskiego wygraną w tej odsłonie meczu. Krótka przerwa po pierwszym secie i ostre reprymendy trenera poskutkowały na tyle, że kolejne dwie odsłony tego pojedynku wyraźnie wygrali siatkarze LO Komornica. W trakcie tej nerwowej batalii Włodzimierz Matejewski kilkakrotnie korzystał z tzw. czasu dla drużyny i każdorazowo na koniec takiej półminutowej pauzy w grze, jego siatkarze wznosili gromki okrzyk: ROSZAK! Poruszający gest...

Gratulujemy kolejnej wygranej wszystkim autorom tego sukcesu. A jednocześnie jest nam zwyczajnie szkoda, że już niedługo zdecydowaną większość z nich przestaniemy oglądać w międzyszkolnej rywalizacji. Tak się bowiem składa, że niemal wszyscy (11 z 12) uczniowie z zespołu zbudowanego przez Krzysztofa Roszaka są uczniami klasy maturalnej i za kilka miesięcy zakończą edukację w Szkole przy zaporze.

I pozostaje nam tylko wierzyć dzisiejszym zapewnieniom trenera Roszaka, że już od września br. rozpocznie tworzenie nowego teamu siatkówki, zdolnego do gry o najwyższe miejsca.

Skład LO Komornica: Patryk Nowakowski, Konrad Markowski, Damian Ostaszewski, Sebastian Wrzochol, Wiktor Olszewski, Łukasz Chmielewski, Krzysztof Łaszutko, Adrian Sterbicki, Karol Sterliński, Kamil Ordak, Igor Lwiatkowski, Michał Kaczmarczyk (libero). Trener Włodzimierz Matejewski.

Wyniki:

Grupa A

LO „Konopnicka” - PZSP Legionowo 2-0

Liceum Salezjańskie – PZSP Legionowo 2-0

LO „Konopnicka” - Liceum Salezjańskie 1-2

Kolejność:

1.    Liceum Salezjańskie

2.    LO „Konopnicka”

3.    PZSP Legionowo

Grupa B

LO Komornica – PZSP Serock 2-0

LO Komornica – II LO Legionowo 2-0

II LO Legionowo - PZSP Serock 2-1

Kolejność:

1.    LO Komornica

2.    II LO Legionowo

3.    PZSP Serock

O 3 miejsce:

 LO „Konopnicka” – II LO Legionowo 2-1

Finał:

      LO Komornica – Liceum Salezjańskie 2-1 (24-26; 25-12;15-9)

Klasyfikacja turnieju:

1.    LO Komornica

2.    Liceum Salezjańskie Legionowo

3.    LO im. Marii Konopnickiej

4.    II LO im. Jana III Sobieskiego

5-6. PZSP Legionowo/PZSP Serock

Add a comment

Drugie miejsce szczypiornistów

18-03-2018 Wyświetleń:4 Aktualności Admin

Trzy wygrane mecze i jedna przegrana zdecydowały o wicemistrzostwie drużyny piłkarzy ręcznych Szkoły przy zaporze w Dębem w tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu legionowskiego. W mistrzowskim turnieju rozegranym 16 marca...

Czytaj więcej

Ciekawa impreza dla niewielkiej widowni

14-03-2018 Wyświetleń:27 Aktualności Admin

Ledwie kilkanaście osób (nie licząc nauczycieli i uczniów LO Komornica) uczestniczyło w inauguracyjnym Dniu Otwartych Zajęć zorganizowanym w Szkole przy Nasielskiej 7. Interesująca prezentacja oferty edukacyjnej w roku szkolnym 2018/2019...

Czytaj więcej

Będziemy świętować 55-lecie Szkoły przy zaporze

04-03-2018 Wyświetleń:111 Aktualności Admin

Już tylko niewiele ponad trzy miesiące dzielą nas od 16 czerwca 2018 r. – daty rozpoczęcia VI Zjazdu Absolwentów Szkoły przy zaporze w Dębem. Komitet Zjazdowy obchodów 55.lecia istnienia Szkoły...

Czytaj więcej

Wjazd na Zjazd…

03-03-2018 Wyświetleń:74 Aktualności Admin

Rozpoczęcie działań w celu wykonania remontu wjazdu na teren szkolny z drogi wojewódzkiej to nasza kolejna inicjatywa z cyklu poprawy wizerunku Szkoły przy zaporze w Dębem. Planowany na 16 czerwca...

Czytaj więcej

Znakomita passa wychowanków Krzysztofa Roszaka

01-03-2018 Wyświetleń:62 Aktualności Admin

Siatkarze ze Szkoły przy zaporze w Dębem po raz czwarty z rzędu zostali mistrzami powiatu legionowskiego szkół licealnych. W meczu finałowym licealiści z LO Komornica wygrali po tie-breaku z Liceum...

Czytaj więcej