Są pierwsze zgłoszenia do udziału w Zjeździe z okazji 55.lecia Szkoły przy zaporze w Dębem, który odbędzie się 16 czerwca br. na terenie Szkoły. Można się rejestrować i wpłacać pieniądze za uczestnictwo, bowiem na stronie Szkoły http://zspkomornica.szkolnastrona.pl/ została utworzona zakładka: 55-lecie Szkoły, a w niej Regulamin Zjazdu i link do zapisów https://absolwenci.wieliszew.pl/.

Warto się pośpieszyć z decyzją i dokonaniem przelewu, bowiem Organizatorzy zgodnie z przyjętym Regulaminem Zjazdu Absolwentów Szkoły przy zaporze w Dębem promują wcześniej wpłacających.

Udział w imprezie jest płatny a wysokość opłaty jednorazowej wynosi:

- Od dnia rozpoczęcia zapisów do dnia 15 maja 2018 roku – 130 zł.

- Od dnia 16 maja 2018 – do 31 maja 2018 roku – 150 zł

- Od dnia 1 czerwca 2018 roku – do 15 czerwca 2018 roku – 170 zł

- W Biurze Zjazdu 16 czerwca 2018 roku – 200 zł

A przy tym – premiując bardziej zdecydowanych - każdy uczestnik Zjazdu, który zgłosi swój udział do 31 maja 2018 roku otrzyma pamiątkową koszulkę Absolwenta Szkoły przy zaporze w Dębem.

Program tegorocznego Zjazdu Absolwentów Szkoły przy zaporze w Dębem:

•    13.00 – 14.00 – rejestracja uczestników Zjazdu

•    14.00 – 15.00 – oficjalne otwarcie uroczystości

•    15.00 – 15.30 – wspólne zdjęcia

•    15.30 – 17.00 – obiad

•    17.00 – 18.00 – atrakcje: spotkania towarzyskie, zwiedzanie szkoły, imprezy - niespodzianki

•    Od 19.00 – ognisko, wspólna zabawa przy muzyce

Add a comment

Weronika Oleksiak i Emilia Składanek ze Szkoły przy zaporze w Dębem wygrały drużynową rywalizację dziewcząt w mistrzostwach powiatu legionowskiego w tenisie stołowym, rozegraną 12 kwietnia br. w legionowskiej Arenie. Mistrzowski duet z LO Komornica łatwo zwyciężył w każdym z trzech rozegranych meczów, w których Weronika Oleksiak przegrała tylko jednego seta i całkiem zasłużenie została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej rywalizacji licealistek, pingpongowa para - Weronika i Emilia zajęły drugą lokatę.

Znacznie gorzej w konkurencji chłopców poczynali sobie ich szkolni koledzy. Wojciech Karpiński i Wiktor Olszewski przegrali wszystkie mecze i zostali sklasyfikowani na końcu stawki, zajmując 4 miejsce.

Pingpongowe duety LO Komornica w roli rezerwowych uzupełniali: Magdalena Łuszczewska i Daniel Janaśkiewicz.

W tegorocznych mistrzostwach nie wzięli udziału reprezentanci PZSP Legionowo z ul. Targowej i Liceum Salezjańskiego.

W tej batalii zabrakło także Włodzimierza Matejewskiego - wieloletniego organizatora mistrzowskich zmagań szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Tym razem pieczę nad prawidłowym przebiegiem tej rywalizacji sprawował Paweł Kuna, od kilkunastu dni świeżo upieczony nauczyciel wychowania fizycznego w dawnym TGW Dębe.   

Na zdjęciu od prawej: Paweł Kuna, Daniel Janaśkiewicz, Wojciech Karpiński, Emilia Składanek, Wiktor Olszewski, Magdalena Łuszczewska, Weronika Oleksiak

Klasyfikacja

DZIEWCZĘTA

1.    LO Komornica

2.    LO „Konopnicka”

3.    II LO Legionowo

4.    PZSP Serock

CHŁOPCY

1.    LO „Konopnicka”

2.    II LO Legionowo

3.    PZSP Serock

4.    LO Komornica

Add a comment

Odszedł Zenon Cygowski. Miał 80 lat. Były wicedyrektor, kierownik internatu i wieloletni nauczyciel Technikum w Dębem zmarł w środę, 4 kwietnia o godz. 11,30 w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Jego pogrzeb odbył się w sobotę, 7 kwietnia w kościele pw. Św. Wojciecha w Nasielsku.

Niestety, pożegnaliśmy kolejną IKONĘ naszej Szkoły. Lubianego i cenionego Profesora Szkoły Średniej. Wraz z Nim straciliśmy następną wartościową Osobę, oddaną tej Szkole i temu środowisku lokalnemu.

Zenon Cygowski był absolwentem wychowania fizycznego AWF Warszawa (1961). W latach 1966 - 1990 był nauczycielem wychowania fizycznego i przysposobienia wojskowego (obronnego) w Technikum w Dębem.

 Był też wychowawcą klas:

1966-1968 Meteorologia

1969-1973 Hydrologia

1974-1978 Budownictwo wodne

1978-1983 Budownictwo wodne

W trakcie przygotowywania naszej Monografii i wywiadu z Nim, na pytanie, jak wspomina pracę w technikum w Dębem, odpowiedział: „Zaczynałem, gdy miałem już ponad 25 lat. Zakończyłem z dużym żalem w 1990 roku, gdy tych lat miałem trochę więcej. Praca z młodzieżą była dla mnie zawsze wielką przyjemnością. Lubiłem i ceniłem przywilej wpływania na kształtowanie młodych ludzi. Nie tylko dlatego powiem, że spędziłem tu najpiękniejszy okres w życiu”.

Przed ponad dwoma laty, 16 lutego 2016 r. w kościele w Nasielsku pożegnaliśmy Jego zmarłą żonę – Janinę Cygowską.

Cześć Ich Pamięci!

Add a comment

I tym razem nie było zbyt wielu zainteresowanych uczestnictwem w kolejnym, tegorocznym Dniu Otwartym Szkoły przy zaporze w Dębem. Następna, kwietniowa zachęta do poznania Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy, ponownie nie przyciągnęła licznych grup młodzieży na ul. Nasielską 7.

Nie należy z tego jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bowiem prawdziwą wartość naboru do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019 poznamy dopiero w  drugiej połowie lipca br. Do tego czasu pozostało jeszcze prawie 3 miesiące i wiele w tej sprawie może się jeszcze zdarzyć. Jednak już dziś wiadomo, że LO Komornica w dalszym ciągu stawia na tzw. klasy mundurowe. Podobnie, jak w latach poprzednich liczą, że i tym razem uda się utworzyć 3 nowe klasy (wojskową, policyjną i służb specjalnych)

Dzisiejszą (11.04) imprezę poprowadziła wicedyrektor Anna Sołodko. W prezentacji oferty edukacyjnej wzięli udział nauczyciele klas: policyjnej i wojskowej.

Później do akcji wkroczyli licealiści. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy pokazy sztuk samoobrony i paradną musztrę szkolnego pododdziału. Całość pokazu uzupełniła brawurowa inscenizacja działania służb specjalnych z użyciem samochodu i środków pirotechnicznych, likwidujących potencjalne zagrożenie ze strony uzbrojonych napastników.  Na obok położonej strzelnicy można było pod okiem instruktora poznać podstawy posługiwania się bronią.

A na koniec? Znów była grochówka ze szkolnej kuchni polowej.

Add a comment

Niech te Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Was jak zawsze wyjątkowe... 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. 

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" i mokrego Poniedziałkowego Dyngusa

życzy

Towarzystwo Przyjaciól Szkoły przy zaporze w Dębem

Add a comment

Ruszyły zapisy na VI Zjazd Absolwentów

14-04-2018 Wyświetleń:110 Aktualności Admin

Są pierwsze zgłoszenia do udziału w Zjeździe z okazji 55.lecia Szkoły przy zaporze w Dębem, który odbędzie się 16 czerwca br. na terenie Szkoły. Można się rejestrować i wpłacać pieniądze...

Czytaj więcej

Pingpongowe laury dla Weroniki i Emilii

14-04-2018 Wyświetleń:30 Aktualności Admin

Weronika Oleksiak i Emilia Składanek ze Szkoły przy zaporze w Dębem wygrały drużynową rywalizację dziewcząt w mistrzostwach powiatu legionowskiego w tenisie stołowym, rozegraną 12 kwietnia br. w legionowskiej Arenie. Mistrzowski...

Czytaj więcej

Kwietniowa powtórka oferty LO Komornica

11-04-2018 Wyświetleń:49 Aktualności Admin

I tym razem nie było zbyt wielu zainteresowanych uczestnictwem w kolejnym, tegorocznym Dniu Otwartym Szkoły przy zaporze w Dębem. Następna, kwietniowa zachęta do poznania Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy, ponownie nie...

Czytaj więcej

Zenon Cygowski (1937-2018)

04-04-2018 Wyświetleń:122 Aktualności Admin

Odszedł Zenon Cygowski. Miał 80 lat. Były wicedyrektor, kierownik internatu i wieloletni nauczyciel Technikum w Dębem zmarł w środę, 4 kwietnia o godz. 11,30 w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Jego...

Czytaj więcej

Wielkanoc 2018

28-03-2018 Wyświetleń:100 Aktualności Admin

Niech te Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Was jak zawsze wyjątkowe...  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" i...

Czytaj więcej