Trzecia lokata siatkarek

Podopieczne Magdaleny Wasik z LO Komornica zajęły 3 miejsce w mistrzostwach szkół licealnych powiatu legionowskiego rozegranych 20 lutego 2018 r. w sali Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Tytuł mistrzowski po raz kolejny z łatwością obroniły uczennice Liceum im. Marii Konopnickiej.

Pod nieobecność drużyny PZSP Legionowo z ulicy Targowej, we wtorkowym turnieju wystartowało 5 szkolnych reprezentacji, grających ze sobą systemem „każdy z każdym”. Grano na dwóch równoległych boiskach, do dwóch wygranych setów a dla sprawnego przebiegu zawodów opiekunowie drużyn uzgodnili skrócenie trwania poszczególnych setów do 15 zdobytych punktów.

Licealistki z dawnego TGW Dębe wystąpiły jedynie w 7-osobowym zestawieniu i radziły sobie w tych zawodach ze zmiennym szczęściem. Dwie wygrane i tyle samo przegranych wystarczyły jedynie na zajęcie 3 miejsca. Jednakże trzeba przyznać, że w meczu z II LO Legionowo, decydującym o 2 lokacie, wybranki Magdaleny Wasik przegrały dopiero po tie-breaku, a tym samym w batalii o miejsce na turniejowym podium wypełniły plan minimum. Dlaczego? Dominacja uczennic z klasy sportowej w LO „Konopnicka” sprawia, że od lat ta rywalizacja ma jedynie ograniczony wymiar, bowiem pierwsze miejsce jest niejako zarezerwowane dla zespołu opartego na siatkarkach LTS „Legionovia”.

Skład LO Komornica: Magdalena Łuszczewska, Julia Bany, Aleksandra Kosińska, Patrycja Sitkiewicz, Weronika Oleksiak, Olga Wójcik, Marta Zaranek. Trenerka: Magdalena Wasik

Wyniki LO Komornica: z Liceum Salezjańskim im. św. Jana Bosko w Legionowie 2-0, z II LO im. Jana III Sobieskiego w Legionowie 1-2, z PZSP Serock 2-0, z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie 0-2.

Kolejność:

  1. LO im. Marii Konopnickiej Legionowo
  2. II LO im. Jana III Sobieskiego Legionowo
  3. LO Komornica
  4. Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko Legionowo
  5. PZSP Serock

Sędziowie: Jan Wróblewski i Tomasz Butkiewicz


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież