Archiwum

Bożenko Żegnaj

 Bożenka Weczera-Waligóra uczyła się w TGW Dębe na kierunku meteorologia, matura 77.

Działała aktywnie w harcerstwie. Zawsze przyjacielska, życzliwa, radosna. Taką pamiętam ze szkolnej ławy, z internatu, ze Zlotów i Zjazdów Absolwentów. Ostatni raz widzieliśmy Cię w Dębem w czerwcu 2019 r. na naszym Zlocie, ale utrzymywaliśmy  też kontakt na Facebooku.

Szkolną miłością Bożenki był Tadziu Waligóra. Stanowili wspaniałą, nierozłączną parę: Ona szczuplutka, blondynka, z pięknymi, długimi  włosami, On przystojny brunet. Po skończeniu szkoły pobrali się, mieli dwie wspaniałe córki.

Podziwialiśmy Bożenkę za Jej systematyczne przyjazdy na Zloty i Zjazdy, mimo, że mieszkała w znacznie oddalonym Kłodzku.

Jej obecność w Dębem sprawiała wiele przyjemności wszystkim absolwentom. Ceniliśmy w Niej szczerość, bezpośredniość, wesołe usposobienie, miłość do tańca i śpiewu. Pięknie opowiadała o  córkach, ich rodzinach i swoich wnukach. Bardzo ich wszystkich kochała i była ogromnie dumna i szczęśliwa z zagranicznych pobytów u najbliższych i Ich wizyt w Polsce.

Coraz bardziej się przekonujemy, że nasze coroczne zloty mają głęboki sens, że możemy się spotykać w gronie absolwentów, utrwalać wzajemnie przyjaźnie nas łączące i wspólnie niestety, niekiedy żegnać.

 

 

Bożenko, Żegnaj. Zostajesz w naszych sercach i pamięci, choć przyznam, że trudne do wyobrażenia będą spotkania szkolne bez Ciebie Bożenko.

 

Spoczywaj w Pokoju - Koleżanki i Koledzy z TGW Dębe i Towarzystwa Przyjaciół Szkoły przy Zaporze w Dębem.

 

 

 


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Towarzystwa Przyjaciół Szkoły przy Zaporze w Dębem
Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl