Archiwum

Gdy odchodzą przyjaciele........

Gdy odchodzą Przyjaciele …

Rozum tego nie ogarnia, gdy Przyjaciele odchodzą tak nagle, na zawsze. W krótkim odstępie czasowym pożegnaliśmy naszych Przyjaciół: wcześniej, w marcu, Bożenkę Weczera-Waligóra a teraz Wiesia Sekutowicza absolwenta kierunku Budownictwo wodne, matura 73r., oboje aktywnie żyjących do ostatnich chwil i nic nie wskazywało na to, że może ich zabraknąć. Wspominamy Ich razem, gdyż oboje aktywnie uczestniczyli w życiu „absolwenckim” biorąc udział corocznie od co najmniej 10 lat w zlotach i zjazdach absolwentów Technikum Gospodarki Wodnej w Dębem, a w przypadku Wiesia również z racji współtworzenia Monografii naszej Szkoły.

Wspominamy Ich nie tylko dlatego, ale również z powodu wieloletniej znajomości – przyjaźni a także wspólnie spędzonych lat podczas nauki w TGW Dębe.

Wiesław był osobą niezwykle skromną, życzliwą i pomocną w trudnych, młodzieńczych chwilach jak również, już w dorosłych czasach, podczas naszych spotkań „po latach”. Tak Go wspominamy i pamiętać będziemy. Uczucia, które nam towarzyszą w chwilach utraty Przyjaciół najlepiej zilustruje fragment wiersza „Śpieszmy się” autorstwa ks. Jana Twardowskiego:„ … najważniejsze tak prędkie że nagle się staje potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy, kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.”

Koleżanki i Koledzy z TGW Dębe


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Towarzystwa Przyjaciół Szkoły przy Zaporze w Dębem
Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl