Młodzi dla wsi

 Nauczyciel Szkoły przy zaporze w Dębem Marcin Gągolewski wspólnie z żoną Anną nie ustają w swej aktywności na rzecz lokalnej społeczności. W sobotę, 23 sierpnia br. młodzi małżonkowie o samorządowym zacięciu w sąsiadującym z Dębem, ale należącym do gminy Pomiechówek Starym Orzechowie już po raz czwarty zorganizowali turniej piłkarskich „szóstek”. Dziewięć drużyn z powiatu legionowskiego i nowodworskiego walczyło o Puchar Sołtysa tej miejscowości, w której Pani Anna jest sołtysem, a Pan Marcin sprawuje mandat radnego gminy. W tegorocznych zmaganiach najlepszym zespołem okazała się drużyna ZIP, drugie miejsce zajęła BALANGA a trzecie lokata przypadła MODLIN BROTHERS B.

Marcin Gągolewski pełni również funkcję prezesa stowarzyszenia „Młodzi dla wsi”, które niemal od początków swego powstania w 2010 roku stara się wspierać rozwój swojej okolicy. Jak czytamy na sołeckiej stronie internetowej www.stareorzechowo.mazowsze.pl Marcin Gągolewski wraz z grupą przyjaciół postanowił zadbać o rozwój i integrację lokalnej społeczności.

Przypomnijmy, że Marcin Gągolewski jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Przyjaciół Szkoły przy zaporze w Dębem.

Andrzej Gronek


Drukuj   E-mail