Znakomita passa wychowanków Krzysztofa Roszaka

Siatkarze ze Szkoły przy zaporze w Dębem po raz czwarty z rzędu zostali mistrzami powiatu legionowskiego szkół licealnych. W meczu finałowym licealiści z LO Komornica wygrali po tie-breaku z Liceum Salezjańskim 2-1. Trzecią lokatę wywalczyła drużyna gospodarza dzisiejszych (1 marca 2018) zawodów. W tegorocznej rywalizacji toczonej na dwóch boiskach w sali Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie wzięło udział 6 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Nieoczekiwanym zwycięzcą grupy A został team Liceum Salezjańskiego, który zanotował dwie wygrane; z PZSP Legionowo 2-0 i  LO Konopnicka 2-1.

W grupie B zdecydowanie dominowali prowadzeni przez trenera Włodzimierza Matejewskiego uczniowie z ulicy Nasielskiej, który w tym turnieju zastępował kontuzjowanego twórcę tego zespołu Krzysztofa Roszaka. Obrońcy tytułu i główni kandydaci do ponownego sięgnięcia po puchar za mistrzostwo nie zawiedli. Faworyci turnieju, w fazie grupowej odnieśli dwa łatwe zwycięstwa po 2-0; z PZSP Serock i II LO Legionowo, które dały ekipie LO Komornica awans do finału.

Mecz finałowy dostarczył wielu emocji. W pierwszym secie siatkarze z dawnego TGW Dębe zagrali dość nerwowo. Aż 10 zepsutych zagrywek ułatwiło rywalom z Liceum Salezjańskiego wygraną w tej odsłonie meczu. Krótka przerwa po pierwszym secie i ostre reprymendy trenera poskutkowały na tyle, że kolejne dwie odsłony tego pojedynku wyraźnie wygrali siatkarze LO Komornica. W trakcie tej nerwowej batalii Włodzimierz Matejewski kilkakrotnie korzystał z tzw. czasu dla drużyny i każdorazowo na koniec takiej półminutowej pauzy w grze, jego siatkarze wznosili gromki okrzyk: ROSZAK! Poruszający gest...

Gratulujemy kolejnej wygranej wszystkim autorom tego sukcesu. A jednocześnie jest nam zwyczajnie szkoda, że już niedługo zdecydowaną większość z nich przestaniemy oglądać w międzyszkolnej rywalizacji. Tak się bowiem składa, że niemal wszyscy (11 z 12) uczniowie z zespołu zbudowanego przez Krzysztofa Roszaka są uczniami klasy maturalnej i za kilka miesięcy zakończą edukację w Szkole przy zaporze.

I pozostaje nam tylko wierzyć dzisiejszym zapewnieniom trenera Roszaka, że już od września br. rozpocznie tworzenie nowego teamu siatkówki, zdolnego do gry o najwyższe miejsca.

Skład LO Komornica: Patryk Nowakowski, Konrad Markowski, Damian Ostaszewski, Sebastian Wrzochol, Wiktor Olszewski, Łukasz Chmielewski, Krzysztof Łaszutko, Adrian Sterbicki, Karol Sterliński, Kamil Ordak, Igor Lwiatkowski, Michał Kaczmarczyk (libero). Trener Włodzimierz Matejewski.

Wyniki:

Grupa A

LO „Konopnicka” - PZSP Legionowo 2-0

Liceum Salezjańskie – PZSP Legionowo 2-0

LO „Konopnicka” - Liceum Salezjańskie 1-2

Kolejność:

  1. Liceum Salezjańskie
  2. LO „Konopnicka”
  3. PZSP Legionowo

Grupa B

LO Komornica – PZSP Serock 2-0

LO Komornica – II LO Legionowo 2-0

II LO Legionowo - PZSP Serock 2-1

Kolejność:

  1. LO Komornica
  2. II LO Legionowo
  3. PZSP Serock

O 3 miejsce:

 LO „Konopnicka” – II LO Legionowo 2-1

Finał:

      LO Komornica – Liceum Salezjańskie 2-1 (24-26; 25-12;15-9)

Klasyfikacja turnieju:

  1. LO Komornica
  2. Liceum Salezjańskie Legionowo
  3. LO im. Marii Konopnickiej
  4. II LO im. Jana III Sobieskiego

5-6. PZSP Legionowo/PZSP Serock


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież