Ciekawa impreza dla niewielkiej widowni

Ledwie kilkanaście osób (nie licząc nauczycieli i uczniów LO Komornica) uczestniczyło w inauguracyjnym Dniu Otwartych Zajęć zorganizowanym w Szkole przy Nasielskiej 7. Interesująca prezentacja oferty edukacyjnej w roku szkolnym 2018/2019 w połączeniu z dynamicznymi pokazami w wykonaniu licealistów, wywołała niestety tylko niewielkie zainteresowanie rodziców i potencjalnych uczniów Szkoły przy zaporze w Dębem. Niemniej organizatorzy marcowego (14.03) spotkania liczą, że następnym razem (11 kwietnia, godz. 17)  przybędzie tu znacznie więcej osób, chcących lepiej poznać dzisiejsze LO Komornica. – Być może jest jeszcze zbyt wcześnie dla rodziców i gimnazjalistów z klas III, na wstępne decyzje odnośnie wyboru kolejnej Szkoły – zastanawia się wicedyrektor Anna Sołodko, która pod nieobecność kontuzjowanego dyrektora Krzysztofa Roszaka, prowadziła tę prezentację.

 W nowym roku szkolnym w LO Komornica – wzorem lat poprzednich - planuje się utworzenie tzw. klas mundurowych (wojskowej, policyjnej i służb specjalnych). I od rezultatu tegorocznego naboru zależy ile nowych oddziałów licealnych zostanie tu utworzonych. W tym roku także - po raz kolejny z oferty edukacyjnej Szkoły znikło Technikum. Widocznie wcześniejsze niepowodzenia w ogłaszaniu naborów do Technikum – jakby zniechęciły Dyrekcję do dalszego penetrowania w tej dziedzinie.

Pierwszy Dzień Otwartych Zajęć w LO Komornica był połączeniem interesującej prezentacji i dynamicznych pokazów. W rolę zachęcających do podjęcia nauki w tutejszych klasach licealnych wcielili się nauczyciele: Anna Sołodko, Adam Bednarz i Marek Bogusz. Do zamieszkania w internacie namawiała Anna Galant. Całość tych wystąpień dopełniły uczniowskie pokazy samoobrony, ćwiczone pod kierunkiem Magdaleny Kozłowskiej oraz krótki popis żołnierskiej musztry pod nadzorem pułkownika Adama Bednarza.

A na koniec wszyscy bez wyjątku mogli skosztować żołnierskiej grochówki serwowanej z kuchni polowej, której inne Szkoły mogą tylko pozazdrościć...


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież