Gotowi, by wejść w świat poważnych decyzji

Aleksandra Zakrzewska ze średnią ocen 5,30 została najlepszą uczennicą klas trzecich LO Komornica w roku szkolnym 2017/2018. Spośród 55 tegorocznych abiturientów Szkoły przy zaporze w Dębem druga lokata w tej klasyfikacji przypadła Krzysztofowi Łaszutko (4,78). Oboje wyróżnieni świadectwami z czerwonym paskiem byli uczniami klasy III A (wychowawczyni Dorota Tabor). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Olga Wójcik (4,59) - kl.III B, Adrian Sterbicki (4,50) – kl.III A i Krystian Suski (4,50) - Kl.III A.

.

Na uroczystym podsumowaniu zakończenia nauki klas trzecich LO Komornica byli obecni przedstawiciele organu prowadzącego Szkołę: zastępca wójta gminy Wieliszew Zenon Popławski i dyrektor Centrum Usług Wspólnych Jacek Banaszek. Słowo Boże do uczniów i pozostałych zgromadzonych skierował proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego wWieliszewie ks. Grzegorz Kucharski.

Blisko godzinne spotkanie było też okazją do wręczenia najlepszym uczniom nagród książkowych i tylko szkoda, że tym razem nie były nimi egzemplarze naszej Monografii Technikum w Dębem.

Swoją cegiełkę do wyróżnień dołożyła także Rada Rodziców, fundując kilkanaście nagród pieniężnych.

W roli gospodarza tegorocznej uroczystości pożegnania abiturientów LO Komornica Anno Domini 2018 debiutował  p.o. dyrektora Krzysztof Roszak, którego wystąpienie cytujemy poniżej: 

Drodzy Uczniowie! Szanowni Nauczyciele! Mili Goście!

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Drodzy Uczniowie,

mam wrażenie, jakbyście dopiero przed chwilą stali się uczniami tej szkoły, a tymczasem za chwilę będziecie już jej absolwentami. Spędziliście tu trzy lata. Tego czasu nie da się łatwo wykreślić
z pamięci. Czy był on owocny? Czas pokaże. Wiedzcie jednak, że my – Wasi nauczyciele i rodzice, wiążemy z Wami duże nadzieje i pragniemy być z Was dumni.

Dzisiejsza uroczystość wieńczy pewien ważny okres w Waszym życiu. Kończy się czas beztroski,  a zaczyna się dorosłe życie. Nie mogę Wam obiecać, że będzie ono łatwe, ale jestem o Was spokojny, bo widzę przed sobą młodych ludzi, pełnych nadziei, marzeń i ambitnych planów, gotowych, by wejść w świat poważnych decyzji i odpowiedzialnych zachowań.

Słynny poeta, Leopold Staff powiedział, że celem życia człowieka jest wędrówka. Życzę Wam, drodzy uczniowie, pięknej i długiej podróży, obfitującej w ciekawe przygody i śmiałe wyzwania.  Odwiedzajcie nowe porty, zawierajcie piękne przyjaźnie, wytyczajcie nowe szlaki. Bądźcie odważni, nigdy się nie poddawajcie. Przemierzajcie świat z wysoko uniesionym czołem. Zawsze kierujcie się wyłącznie właściwymi drogowskazami, które pozwolą Wam dotrzeć do celu, a jest nim godność człowieka oraz szacunek innych.

Szerokiej drogi, kochani!


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież