Matura 2018 w Szkole przy zaporze

W piątek, 4 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury. W Szkole przy zaporze w Dębem do egzaminu dojrzałości przystąpiło 56 tegorocznych abiturientów i 54 absolwentów z lat ubiegłych.

Wszyscy tegoroczni absolwenci zdawali obowiązkowo język polski, matematykę i język angielski na poziomie podstawowym oraz minimum po jednym przedmiocie na poziomie rozszerzonym. Przedmioty rozszerzone wybrane przez uczniów to: język. polski, matematyka, język angielski, biologia, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie i fizyka. 

Ostatnie egzaminy pisemne mogły się odbyć do 23 maja. Dodatkowy termin egzaminu maturalnego został wyznaczony na 4-9 czerwca br. Maturzyści, którzy nie zdali tylko z jednego przedmiotu jeszcze w tym roku mogą  przystąpić do egzaminu poprawkowego. Poprawka z części pisemnej odbędzie się 21 sierpnia, z części ustnej potrwa od 21 do 22 sierpnia.

Wyniki matur w pierwszym i dodatkowym terminie zostaną ogłoszone 3 lipca. Maturzyści będą mogli odebrać tego dnia świadectwa maturalne. Wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych zostaną opublikowane 11 września.


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież